95 PERSONEL ALACAK

95 Personel Alacak


YARGITAY BAŞKANLIĞI 95 SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIMI İLANI

Yargıtay Başkanlığı bünyesinde istihdam edilmek üzere, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun Değişik 4. maddesinin (B) fıkrası uyarınca 06/06/1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların "Sınav Şartı" başlıklı Ek 2. maddesi gereğince, aşağıdaki belirtilen pozisyonlara, 2018 yılı KPSS puanları esas alınarak, Yargıtay Başkanlığınca yapılacak uygulamalı ve sözlü veya sözlü sınav sonucuna göre personel alınacaktır.

ALIM YAPILACAK POZİSYONLAR

 • Sözleşmeli Zabıt Katibi (28 Kişi) - Ortaöğrenim, Önlisans ve Lisans Mezunu,
 • Sözleşmeli Destek Personeli (Hizmetli) 57 Kişi - Ortaöğrenim Mezunu,
 • Sözleşmeli Teknisyen (Sıhhi Tesisat) 2 Kişi - Alanıyla ilgili en az ortaöğretim dengi mesleki teknik öğrenime sahip,
 • Sözleşmeli Teknisyen (Elektrikçi) 1 Kişi - Alanıyla ilgili en az ortaöğretim dengi mesleki teknik öğrenime sahip,
 • Sözleşmeli Teknisyen (Asansörcü) 3 Kişi - Alanıyla ilgili en az ortaöğretim dengi mesleki teknik öğrenime sahip,
 • Sözleşmeli Teknisyen (Soğutma ve İklimlendirme) 3 Kişi - Alanıyla ilgili en az ortaöğretim dengi mesleki teknik öğrenime sahip,
 • Sözleşmeli Teknisyen (Mobilyacı) 1 Kişi - Alanıyla ilgili en az ortaöğretim dengi mesleki teknik öğrenime sahip.

Toplam 95 Sözleşmeli Personel Alımı Yapılacak.

GENEL ŞARTLAR:

 1. 657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinde belirtilen genel şartlara haiz bulunmak.
 2. Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.
 3. Sözleşmeli Zabıt Katibi, Sözleşmeli Destek Personeli(Hizmetli) ve Sözleşmeli Teknisyen (Sıhhi Tesisat, Elektrik, Asansör, Soğutma ve İklimlendirme, Mobilya ve Dekorasyon) pozisyonları için; Başvurunun son günü olan 13/12/2019 tarihi itibariyle 35 yaşını bitirmemiş olmak. (Doğum tarihi 13/12/1984 ve sonrası olanlar müracaat edebilir.)
 4. 2018 yılı KPSS (B grubu) sınavına girmiş olmak ve Lisans mezunları için KPSSP3 puan türünden, önlisans mezunları için KPSSP93 puan türünden, ortaöğretim mezunları için KPSSP94 puan türünden en az 70 puan almış olmak.
 5. Arşiv araştırması sonucu olumlu olmak.
 6. Kamu Kurum ve Kuruluşlarında, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesine göre sözleşmeli olarak çalışmakta iken, son bir yıl içerisinde hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etme sebebiyle herhangi bir Kurumca sözleşmesi feshedilmemiş olmak,
 7. Sözleşme dönemi içerisinde 06/06/1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmesini tek taraflı feshetmiş olanlar, fesih tarihinden itibaren bir yıldan önce tekrar sözleşmeli pozisyonlarda istihdam edilemezler.

BAŞVURU ŞEKLİ, YERİ VE ZAMANI

a) Başvuru tarihi: Başvurular, 09/12/2019 tarihinde başlayıp, 13/12/2019 tarihi mesai bitimi itibariyle (saat 17.00'de) sona erecektir.

b) Başvuru şekli: Başvurular (https://www.turkiye.gov.tr/yargitay-is-basvurusu) internet adresi üzerinden elektronik ortamda yapılacak olup, şahsen veya posta yoluyla yapılacak başvurular dikkate alınmayacaktır.

263 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayınZiyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam258
Toplam Ziyaret93709
Hava Durumu