Aidat Borcu Sorgulama


Görele'de TRT müzik kanalı için çekim yapıldı

Görele'de TRT için çekim yapıldı


Türk Halk müziği sanatçısı Bulancaklı hemşerimiz Yücel Öner,in yapımcılığını ve sunuculuğunu yaptığı TRT müzikte yayınlanmakta olan DERLEMECİ adlı programın Görele ayağının çekimleri 9-10 Mayıs tarihlerinde gerçekleştirildi.

GÖRELE KEMENÇE MÜZESİN,de yapılan birinci gün çekimlerine kemençe sanatçısı Hüseyin Çınar ile Göreleliler tarafından fenomen haline gelen Şaziye Dalman katıldı ayrıca Yusuf Kurt hoca yönetiminde Görele Belediyesi halk oyunları ekibi de bir gösteri yaptı

2,ncı ve son gün çekimlerine ise Haydarlı köyündeki Kovantaşın,da ve Kuşçulu Köyü yalı Mahallesi'nde sanayi sitesi karşısında fındık bahçesinde devam edildi. Kovantaşında yapılan çekimlere Karadeniz'in şu anda yaşayan tek efsanesi olan ünlü kemençe sanatçımız Katip Şadi katıldı yaşlılığı ve rahatsızlığına rağmen yakıcı sıcağın altında saatler süren yorucu çekim süresince büyük üstadımız Katip Şadi çok güzel bir performans sergiledi yetiştirdiği çırağı da kendisine refakat etti.

Yapımcı sunucu Yücel Öner verdiği demeçte güzel bir çalışma yaptıklarını belirterek programın TRT müzik kanalında ne zaman yayınlanacağı konusunda ayrıca bilgilendirme yapacağını söyledi.
144 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam18
Toplam Ziyaret46030
Hava Durumu
Anlık
Yarın
31° 34° 16°